Küçükbakkalköy Mahallesi

Cumhuriyet Dönemi’nin ilk önemli yerleşim yerlerinden olan Küçükbakkalköy, Ataşehir’in en büyük mahallelerinden biri. 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimler sonrasında kurulan Ataşehir Belediyesi’nin üç buçuk sene hizmet verdiği ana binasının bulunduğu mahallede güncel verilere göre nüfus 29 bin 744 iken, seçmen sayısı 22 bin 310.

Ataşehir Kaymakamlığı’nın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü ve Tapu Müdürlüğü’nün de bulunduğu mahallede çok sayıda belediye hizmet birimi de yer alıyor. Güvenilir, kaliteli ve ücretsiz sağlık hizmeti sunan Türkan Saylan Tıp Merkezi’nin dışında mahallede üç sağlık ocağı ve sekiz özel hastane yer alıyor.

Meslek ya da hobi edinmek isteyenler için Ataşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM), il dışından gelen hasta ve yakınlarına hizmet veren Doç. Dr. Bahriye Üçok Hasta Konukevi, hem çocukların hem yetişkinliklerin kültür-sanat alanından eğitimler aldığı Zübeyde Hanım Eğitim ve Kültürevi de Küçükbakkalköy Mahallesi’ndeki hizmetlerine devam ediyor.

İki anaokulunun bulunduğu mahallede; iki Anadolu, bir ticaret, bir de spor lisesi yer alıyor. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları ve Zihinsel Engelliler İlkokulu da mahallede yer alan önemli eğitim kurumlarından. Enstitü İstanbul İSMEK Küçükbakkalköy Şubesi halkın yararlandığı önemli kurumlar arasında.

Mahallede ibadethane olarak Küçükbakkalköy Merkez Camii, Bağlariçi Camii, Mehmet Âşık Kutlu Camii ve Mescidi Aksa Camii bulunuyor. Mahallenin sosyal ve ekonomik açıdan önemli dinamikleri arasında NOVADA Ataşehir AVM ve Brandium AVM yer alıyor. Ayrıca Novada AVM’nin içerisinde binlerce çiftin nikâhının kıyıldığı Ataşehir Belediyesi Nikâh Salonu da bulunuyor.

Mahallede kurulmuş olan Taç Spor Tesisleri uzun yıllardır halkın sağlıklı ve aktif yaşamını destekliyor. 

3 Şubat 2022 tarihinde Küçükbakkalköy Mahallesi’ne Belediye’nin kazandırdığı son hizmet merkezi ise Ataşehir Belediyesi Sosyal Market.

 

Küçükbakkalköy Mahallesi Muhtarlığı
Muhtar: Birgül Korkmaz Çilesiz

  İLETİŞİM

  • Telefon
   :
   (216) 577 64 17
  • Adres
   :
   Küçükbakkalköy Mahallesi Geziciler Sokak No: 4