BAŞKANIN MESAJI

Değerli Ataşehirliler,

Ataşehir’de göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana deprem riskine karşı daha güvenli yapılar oluşturulması için her platformda mücadele verdik. Özellikle deprem kuşağında olan İstanbul’un bir ilçesi olan Ataşehir'de de yapı stoğunun yenilenip, depreme dayanıklı binalar oluşturulması için kentsel dönüşümün acilen yapılması noktasında çalışmalar gerçekleştirdik. Bu kapsamda ilçemizin imar planlarının düzenlenmesinin önemini İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde ve İmar Komisyonu’nda sık sık dile getirdik.

Geri adım atmadık ve yıllardır imar planlarının çıkmasını bekleyen siz değerli komşularımız için mücadelemizden asla vazgeçmedik. 15 yıldır Ataşehirimiz için verdiğimiz mücadelenin sonucunda da şimdi sizlere müjdeli haberi vermekten büyük mutluluk duyuyorum.

Uzun zamandır beklediğimiz imar sorunlarının çözümü ile ilgili kararlar, geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşüldü. Ferhatpaşa mahallemizin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ile Örnek, Esatpaşa, Fetih, Kayışdağı, İnönü ve Küçükbakkalköy mahallelerimizin 1/1000 Ölçekli Uygulamalı İmar Planı itiraz dosyaları İBB Meclisi’nden geçti. Ataşehirimize hayırlı, uğurlu olsun.

İçerenköy mahallemizin 1/1000 Ölçekli Nazım İmar Planı ile Mustafa Kemal ve Aşık Veysel mahallerimize ilişkin 1/5000 - 1/1000 Ölçekli Nazım İmar Planları da İBB İmar Komisyonu’nda Şubat ayında görüşülecek.

Değerli Ataşehirliler, şunu bilmenizi isterim ki, bizler 17 mahallemizde ikamet eden tüm yurttaşlarımızın daha iyi koşullarda; çağdaş ve güvenli konutlarda huzur içinde yaşamalarını istiyoruz, bunun için mücadele ettik. Bundan sonra da var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.

Saygılarımla…

Battal İLGEZDİ
Ataşehir Belediye Başkanı