Kayışdağı Mahallesi

2009 yılında Kadıköy’den ayrılarak, Ataşehir ilçesine katılan Kayışdağı Mahallesi, adını 438 metre yüksekliğinde, İstanbul ilinin en yüksek üçüncü noktası olan Kayışdağı’ndan alıyor. Mahallede, 2022 yılı güncel verilerine göre nüfus 42 bin 462 iken, 31 bin 266 seçmen mevcut.

Kayışdağı Mahallesi’nde iki ilkokul, bir ortaokul, bir lise ve bir tane de özel üniversite bulunuyor. İstanbul’un köklü üniversitelerinden biri olan ve 1996 yılında kurulan Yeditepe Üniversitesi, özellikle bulunduğu cadde üzerinde büyük hareketlilik oluşturuyor.

Bunların yanı sıra mahallede ibadethane olarak beş camii mevcut.

İBB bünyesinde hizmet veren Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü Huzurevi ve vatandaşlara sağlık hizmeti sunana İBB Darülaceze Tıp Merkezi de mahalle sınırları içerisinde yer alıyor. Kayışdağı Mahallesi’nde faaliyete geçen özel bir hastanenin yanı sıra totalde iki tane aile sağlığı merkezi ve sekiz eczane de mahalle halkına hizmet veriyor.

İlçe halkının vakit geçirebileceği, geniş bir alan üzerine kurulmuş olan 80. Yıl Cumhuriyet Parkı ile birlikte mahallede üç tane park mevcut.

Mahallede Belediye’ye ait; Kayışdağı Lions Ataevi, Bahri Behçet Yıldız Gündüz Bakımevi ve Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi tüm Ataşehirlilere hizmet vermeye devam ediyor. 

İBB Ataşehir İtfaiye İstasyonu da Kayışdağı Mahallesi sınırlarında yer alıyor.

 

Kayışdağı Mahallesi Muhtarlığı
Muhtar: Kadir YILMAZ

  İLETİŞİM

  • Telefon
   :
   216 364 12 64
  • Adres
   :
   Kayışdağı Cad. Uslu Cad. No: 73/1