İçerenköy Mahallesi

2009 yılında Kadıköy’den ayrılarak, İstanbul’un yeni kurulan ilçesi Ataşehir’e katılan İçerenköy,  İstanbul’un en büyük mahalleleri arasında yer alıyor. Ataşehir’in en kalabalık mahallesi olan İçerenköy, 2022 yılı verilerine göre 73 bin 883 nüfusa, 56 bin 565 seçmene sahip.

Mahallede üç ilkokul, iki ortaokul, üç lise, beş anaokul ve altı tane de özel okul olmak üzere toplam 19 eğitim kurumu bulunuyor.

11 camii ve bir cemevinin yer aldığı mahallede toplam 12 ibadethane bulunuyor.

Sağlık hizmetleri açısından da şanslı olan İçerenköy Mahallesi’nde, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanı sıra; üç sağlık ocağı, iki özel tıp merkezi ve 26 eczane yer alıyor.

İlçeye hem ekonomik hem de insan sirkülasyonu açısından büyük katkı sağlayan, Anadolu Yakası’nın tek meyve-sebze hali olan İçerenköy Meyve-Sebze Hali ve Bostancı Oto Sanayi Sitesi de bu mahalle sınırları içerisinde.

Ayrıca İçerenköy’de İstanbul’un beş yıldızlı üç oteli de bulunuyor.

Dokuz çocuk parkı olan mahallede Belediye’ ye ait; Neşet Ertaş Kültür Merkezi, İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi, Ataşehir Kadın Sağlığı Merkezi, İçerenköy Zabıta Birimi ve Ataşehir Belediyesi İstihdam Merkezi İçerenköylülerle birlikte tüm Ataşehirlilere, hatta İstanbullulara hizmet veriyor.

 

İçerenköy Mahallesi Muhtarlığı
Muhtar: Sırma DOĞRU
 

 

  İLETİŞİM

  • Telefon
   :
   216 574 55 44
  • Adres
   :
   İçerenköy Mah. Nadir Sokak No: 3