ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

10.11.2023

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde tüm yurtta ve Ataşehir’de sevgi, saygı ve özlemle anılıyor.

Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma töreninde; Ataşehir Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Garnizon Komutan Vekili İkmal Albay Volkan Aydın ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Atatürk Anıtı'na çelenk sundular. Protokolün ardından siyasi partiler, dernekler, meslek odaları ve gaziler de Ulu Önder'in anıtına çelenk bıraktılar.

Ulu Önder Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 9’u 5 geçe çalan siren sesiyle 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından da İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören son buldu.

Törene; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Orhan Elbeyli, Ataşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Kudret Aslan, Ataşehir’deki kamu yöneticileri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, siyasi parti ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve gazilerle birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Törenin ardından vatandaşlar, Atatürk anıtına karanfiller bıraktılar.