İNAL AYDINOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ’NDE “BİR BABA HAMLET” OYUNU SAHNELENDİ

17.3.2024

Usta oyuncular Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun sahneye taşıdığı “Bir Baba Hamlet” 17 Mart Pazar akşamı İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Shakespeare'in başyapıtı “Hamlet”i kahkaha dolu alışılmadık bir yorumla izleyiciyle buluşturan oyuncular, İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’ni dolduran Ataşehirlilerden büyük beğeni aldı.

Ataşehir Belediyesi kültür- sanat etkinlikleri kapsamında sanatı ve sanatçıları Ataşehirlilerle buluşturmaya devam ediyor.

Shakespeare tarafından yazılan Hamlet’in postmodern uyarlaması olan "Bir Baba Hamlet" oyununda, günümüzde yaşanan birçok soruna mizah ve hicivle değiniliyor. İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nde sahnelenen ve tiyatroseverlerin yoğun ilgi gösterdiği oyun, konusuyla olduğu kadar zengin dekoru ve müzikleriyle de seyircilerin beğenisini topladı.

Oyunu tiyatroseverlerle birlikte izleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Değerli tiyatro oyuncuları Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun oynadığı bu eşsiz oyunu komşularımla beraber izledik ve çok keyifli bir tiyatro gecesini geride bıraktık. Ataşehirimiz her zaman sanata ve sanatçıya ev sahipliği yapmaya devam edecek” dedi.