ATAŞEHİRLİ ÜNİVERSİTE ADAYLARINA TERCİH DANIŞMANLIĞI

30.7.2020

Üniversite adayı gençlerin heyecanla beklediği Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı.

Bu kapsamda Ataşehir Belediyesi, Ataşehir’de YKS’ye giren öğrencilere, ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti verecek.

Üniversite adayları, Ataşehir Belediyesi Ferhatpaşa Gençlik Merkezi ve Neşet Ertaş Kültürevi’nde 6-14 Ağustos tarihileri arasında “Tercih Danışmanlığı” hizmetinden faydalanabilecek.

Üniversite hayali olan öğrencilere her yıl destek sağlayan Ataşehir Belediyesi, tercih süreçlerinde de öğrencileri yalnız bırakmayarak Ataşehir Çözüm Okulları ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nun da katkılarıyla tercih danışmanlığı hizmeti sunacak.

İki kurumda 10.00-18.00 saatleri arasında alanında uzman rehber öğretmenler, adayların puan, başarı sıralaması ve üniversite kontenjanı gibi kriterlere göre, tercihlerini doğru bir şekilde yapabilmelerine destek olacak.

Randevular, 4 Ağustos tarihinden itibaren 0216 570 5000 numaralı 2253 – 2251- 2256 dahili hatları üzerinden veya https://atasehirbelediyesi.timetap.com/ adresli online randevu sistemi aracılığıyla alınabilecek.

Üniversite adayları bir ebeveyni ile tercih yapmaya Ferhatpaşa Gençlik Merkezi ile Neşet Ertaş Kültürevi’ne gelebilir.

Pandemi nedeniyle güvenlik açısından, randevusu olmayan adaylar, tercih danışmanlığı hizmetinden faydalanamayacak.

Tercih Danışmalığı sürecinde tüm gerekli önlemler alınarak danışman ile öğrenci arasındaki iletişim karşılıklı ekranlar arasında sağlanacak. Öğrenciler dokunmatik tablet aracılığıyla tercihlerini kontrol edebilecek.

Varılan ortak karar neticesinde hazırlanan tercih listesi çıktı olarak üniversite adaylarına teslim edilecek.