ATAŞEHİRLİ ÇOCUKLAR SÖMESTİR ŞENLİĞİNDE EĞLENİYOR

25.1.2024

Ataşehir Belediyesi’nin yarıyıl tatiline giren çocuklar için hazırladığı “Sömestir Şenliği”nde, ücretsiz olarak sunulan etkinliklere katılan öğrenciler hem öğreniyor hem de doyasıya eğleniyorlar.

Ataşehir Belediyesi’nin 2023 - 2024 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan öğrenciler için hazırladığı Sömestir Şenliği renkli görüntülerle başladı. Atölye çalışmalarından tiyatro gösterimlerine kadar birçok etkinliğin ücretsiz olarak sunulduğu şenliğe katılan öğrenciler eğlenceli anlar yaşıyorlar.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitici ve eğlenceli etkinlikler sayesinde, yoğun eğitim dönemi sonrası çocuklar tatillerini daha keyifli geçiriyorlar.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan 17 atölye ve 8 tiyatro oyunu, Ataşehirli öğrencilere sanatla dolu bir sömestir tatili yaşatıyor.

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından da İstanbul İnovatif Çevre Eğitim Merkezi’nde (İÇEM) 10 - 17 yaş arasındaki öğrenciler için; ekosistem, enerji, biyolojik çeşitlilik, su, hava, toprak, atık yönetimi konulu çevreci atölyeler düzenleniyor.

Ataşehirli çocukların yarıyıl tatillerini hem eğlenceli hem de öğretici bir şekilde geçirmeleri amacıyla hazırlanan sömestir etkinlikleri 4 Şubat 2024 Pazar gününe kadar devam edecek.