ATAŞEHİR BELEDİYESİ TEDBİRLERİ ARTIRIYOR

17.3.2020

Ataşehir Belediyesi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünya genelinde salgın hastalık ilan edilen Korona virüsüne karşı tüm ilçede dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Hızla yayılan ve bugüne kadar 7 binin üzerinde can alan korona virüsü nedeniyle tüm etkinlikler iptal edildi.

Ataşehir Belediyesi’nin ilçe çapında gerçekleştirdiği korunma çalışmalarında; okullar, ibadethaneler, parklar, toplu taşıma araçları, belediye hizmet merkezleri, muhtarlıklar, dernek binaları ve vatandaşların yoğun olarak kullandıkları toplumsal alanlar ilaçlanıyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ilaçlama çalışmalarında vatandaşların kullandığı tüm alanlar özel kıyafetli personel tarafından püskürtme yöntemiyle detaylı bir şekilde ilaçlanıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Ataşehir genelinde gerçekleştirildiği çalışmalarda ise yollar yıkanıp, çöp konteynırlarının dezenfekte çalışmaları yapılıyor.   

Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise 16 Mart gece yarısından itibaren geçerli olan Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri hakkındaki genelge kapsamında işletme denetimlerine çıktı. Haksız fiyat artışını önlemek amacıyla da market, eczane ve medikal ürün satışı yapan işletmelerde fiyat ve etiket denetimleri gerçekleştiriliyor.

Değerli Ataşehirli vatandaşlarımız, sağlığınız önemsiyoruz. Kalabalık ortamlara girmemeniz için, Belediye binamıza gelmeden de hizmetlerimize; web sitemiz, sosyal medya hesaplarımız veya çağrı merkezimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ataşehir Belediyesi Nikah Salonumuzda da bazı önleyici tedbirler aldık. Önlemler kapsamında; geçici bir süre yeni nikah başvurusu kabul edemiyoruz. Daha önce alınmış nikahları ise sadece gelin, damat ve şahitler eşliğinde kıyıyoruz. Nikah salonuna davetlileri kalabalık bir ortam yaratmamak için alamıyoruz. Nikah salonumuz dışında herhangi bir yerde nikah kıymıyoruz. Nikah müracaatında bulunan çiftlerimiz erteleme ve iptal işlemlerini 0216 570 5000 numaralı Çağrı Merkezimizden yapabilirler. Nikahını iptal eden vatandaşlarımıza her türlü kolaylığı sağlayacağız.

***İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ve alınan tedbirler gereği; Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan-düğün salonu, çalgılı-müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.), her türlü kapalı çocuk oyun alanları (alışveriş merkezi ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştur.

*Koronavirüs’ün yayılmasını engellemek için 14 kurala uymamız gerekiyor. Alacağımız basit önlemler ile kendimizi ve çevremizdekileri taşıyıcı olmaktan kurtarabiliriz.

"KORONAVİRÜS RİSKİNE KARŞI 14 ADIM" VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ.  

"YOL VE CADDELER YIKANIYOR" HABER VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ. 

"TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR" HABER VİDEOSUNU BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ. 

"KÜLTÜR MERKEZLERİ İLAÇLANIYOR" HABER VİDEOSUNU BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ. 

"PARKLARDAKİ BANKLAR, SPOR VE OYUN ALANLARI İLAÇLANIYOR" HABER VİDEOSUNU BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.  

"MUHTARLIKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR" HABER VİDEOSUNU BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.