ATAŞEHİR BELEDİYESİ, “ATAŞEHİR SENİN” PROJESİYLE VATANDAŞLARI DİNLİYOR

10.6.2024

Ataşehir’in daha katılımcı bir şekilde yönetilmesi ve hayata geçirilecek projelerle ilgili vatandaşların görüşlerinin alınabilmesi için Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Ataşehir Senin” projesi, online anket çalışmasının ardından mahalle toplantılarıyla devam ediyor.

“Ataşehir Senin” projesiyle mahalle sakinlerinin yerel yönetimde daha etkin bir rol almalarını hedefleyen Ataşehir Belediyesi, proje kapsamında yapılan online anket çalışmasının ardından, tüm mahalleleri içeren yedi toplantı hazırladı.

Belediye Yetkilileri İle Doğrudan İletişim Sağlanıyor

Mahalle sakinlerinin fikirlerini doğrudan yetkililere iletebilecekleri toplantılar yoğun katılımla gerçekleşirken, toplantılara katılan vatandaşlar, mahallelerini ilgilendiren konularda önerilerini sunup, belediye yetkilileri ile doğrudan iletişim halinde olarak görüşlerini belirtme fırsatı buluyorlar.

“Ataşehir Senin” projesiyle, Ataşehir’deki vatandaşların seslerini duyurabilmeleri ve belediye ile iş birliği içinde çözümler üretebilmeleri hedefleniyor.

“Ataşehir İçin Ortak Çözümler Üretiyoruz”

Bugüne kadar gerçekleşen tüm toplantılara katılarak vatandaşların önerini ve taleplerini dinleyen Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel,  katılımcı bir yönetim anlayışı benimsediklerini ifade ederek, “Ataşehir Senin” projesiyle vatandaşların görüşlerini alarak, daha yaşanabilir bir Ataşehir için ortak çözümler üretmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Başkan Onursal Adıgüzel; “Ataşehir Senin’ mottosuyla yola çıktığımız ve 5 yıllık stratejik planlarımızı vatandaşlarımızın katkılarıyla şekillendireceğimiz toplantılarımızı gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Ataşehir’i hep birlikte, şeffaf ve katılımcı bir anlayışla yöneteceğiz” açıklamasında bulundu.

Proje kapsamında; “Aşık Veysel – Mustafa Kemal”, “Barbaros – Yenisahra”, “Atatürk - Yenişehir”, “Küçükbakkalköy – İçerenköy”, “Kayışdağı – İnönü” ve “Mevlana – Mimar Sinan – Yeni Çamlıca – Ferhatpaşa” mahallelerinin toplantıları gerçekleşti.  

“Ataşehir Senin” projesi kapsamında yapılan buluşmalar, 10 Haziran Pazartesi günü de “Örnek - Esatpaşa - Fetih” mahallelerine yönelik düzenlenen toplantıyla devam edecek.