KONSER: AHMET TELLİ’NİN DİZELERİ İLE İSİMSİZ ORKESTRA’NIN NOTALARI

21.2.2024

Birbirinden etkileyici şiirleriyle gönüllerimize dokunan Ahmet Telli’nin eserleri, bu kez müzikle buluşuyor! Toplumcu gerçekçi şiirimizin en özgün şairlerinden Ahmet Telli ve bağımsız çalıcılardan oluşan İsimsiz Orkestra 21 Şubat Çarşamba günü MSKM‘ de bir araya geliyor.

İsimsiz Orkestra, Ahmet Telli’nin derin anlam yüklü dizelerini muazzam bir müzikal deneyimle harmanlıyor. Yazın hayatındaki 40. yılını kutlayan şairimiz ve müziğin dayanışmacı ruhunu temsil eden İsimsiz Orkestra’nın sunacağı müzik ve şiir dolu geceye bütün sanatseverler davetlidir.

Ahmet Telli Hakkında

2 Aralık 1946’da Çankırı’nın şu an Karabük’e bağlı olan Eskipazar ilçesinde doğan Ahmet Telli, Türk şiirinin önemli isimlerinden biridir. Öğretmenlik, yazı işleri müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunan Telli, şiirlerinde romantizm ve başkaldırıyı bir araya getirir.

İsimsiz Orkestra Hakkında

İsimsiz Orkestra, 2018 yılında Özgür Ulusoy ve Ulaş Özer tarafından kurulan genç ve bağımsız bir senfonik oda orkestrasıdır. Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nin desteğiyle çalışmalarını sürdüren orkestra, müziğin sihirli dünyasında iz bırakıyor.

 

Tarih ve Saat : 21 Şubat Çarşamba – 20.00

Yer : MSKM, Halit Akçatepe Sahnesi

Bilet : Ücretsiz - Biletli 

Yaş Sınırı : 12+