"ATAŞEHİR YENİDEN KULLANIM PAZARI"NIN EYLÜL AYINDAKİ İLK DURAĞI 80. YIL CUMHURİYET PARKI

31.8.2023

Atıl duruma gelmiş ürünlerin yeniden kullanımı sağlayarak atık miktarının azaltılmasına katkı sunan “Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı” yaz boyunca iki haftada bir Cumartesi günleri Ataşehir’in parklarında faaliyet gösteriyor. Bilinçli tüketim ve geri dönüşüm kültürünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla Ataşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı’nda kullanılmayan eşyaların alışverişi yapılıyor.

“Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı”nın Eylül ayındaki ilk durağı 9 Eylül 2023 Cumartesi günü 18.00 - 22.00 saatleri arasında  Kayışdağı Mahallesi 80. Yıl Cumhuriyet Parkı'nda olacak.

Stant başına en az 20 adet eşya veya ürün sınırı bulunan pazarda; kıyafet, ev aksesuarı, takı, kitap, tablo, bardak, biblo, elektronik eşya, kutu oyunları, oyuncak gibi ürünler sergilenecek. Etiketli (sıfır) veya yıpranmış, yırtık, kirli, hijyenik olmayan ürünler ile iç giyim, tarak, makyaj malzemesi gibi kişisel bakım ürünlerinin sergilenmesine ise izin verilmeyecek.

Takas ve satış yöntemlerin uygulandığı pazarda stant kiralamak için başvuru yapılması ve başvuru yapan kişinin takası ya da satışı yapılacak ürünlerin sektöründe hiçbir ticari faaliyette bulunmaması gerekiyor.

Takas etmek veya satmak istediğiniz en az 20 adet 2. el eşyanızı “Buhara Parkı”na getirebilir, alanda diğer kişilerin getirdikleri ürünlerle eşyalarınızı takas edebilir ya da pazar alanını ziyaret edenlere satabilirsiniz. Ayrıca diğer masaları gezerek beğendiğiniz veya ihtiyacınız olan ürünler için ürün sahibiyle konuşarak kendi masanıza yönlendirebilirsiniz.

Kontenjan sınırlı olduğu stant başvuruları için https://forms.gle/ud1MBZ5b4rKeZn2u7 linki üzerinden kayıt oluşturulabilir. Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı bir ticari faaliyet olmadığından dolayı alışveriş esnasında kredi kartı ve hesap numarası kullanımı söz konusu olamayacak, nakit para kullanılacak.

 

ATAŞEHİR YENİDEN KULLANIM PAZARI

Tarih:  9 Eylül 2023 Cumartesi

Saat: 18.00 - 22.00

Yer: Kayışdağı Mahallesi 80. Yıl Cumhuriyet Parkı (Kayışdağı Mahallesi, Uslu Cad.)

 

Stant Başvuru Linki: https://forms.gle/ud1MBZ5b4rKeZn2u7

 

BAŞVURU ŞARTLARI

  • Kontenjan sınırlı sayıda olduğundan yeterli sayıya ulaşıldığında kayıt linki kapatılacaktır.
  • Formdaki bilgiler kişi beyanı esas alınarak doğru kabul edilecektir. Dolayısıyla stant hakkı kazanan kişiye aittir. Başka bir kişiye devretmek söz konusu olmayacaktır.
  • Kazanan kişi ilan edilen saat aralığında standının başında durmak zorundadır.
  • Başvuru yapan kişinin takası ya da satışı yapılacak ürünlerin sektöründe hiçbir ticari faaliyette bulunmaması gerekmektedir.
  • Konsept dışında alanda başka bir ürünün satışına asla izin verilmeyecektir.
  • Her stantta en fazla 20 (yirmi) parça ürün bulundurulması zorunludur.
  • Satılan ürünler arasında etiketli (sıfır) ürün satılması söz konusu olmayacaktır.
  • Her kişiye bir masa tahsisi yapılacaktır. Katılımcıların masa örtülerini yanında getirmesi gerekmektedir. Ürünlerin getirilmesi, düzenlenmesi kişinin kendi sorumluluğundadır.
  • Ataşehir Belediyesi satıcı ve alıcı arasındaki fiyat belirleme aşamasında taraf olmayacaktır. Satıcı ürünün değerini kendi belirleyecektir.
  • Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı, kişilerin kendilerine ait 2. el eşyalarını sattıkları bir oluşumdur. Dolayısıyla bir ticari faaliyet olmadığından kredi kartı hesap numarası kullanımı söz konusu olmayacaktır. Alışverişler nakit para kullanımı ile yapılacaktır.