ATAŞEHİR YENİDEN KULLANIM PAZARI 29 TEMMUZ’DA KURULACAK

19.7.2023

Atıl duruma gelmiş ürünlerin yeniden kullanımı sağlayarak atık miktarının azaltılmasına katkı sunan “Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı” 29 Temmuz Cumartesi günü Kayışdağı Mahallesi 80. Yıl Cumhuriyet Parkı’ında kurulacak.

Bilinçli tüketim ve geri dönüşüm kültürünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla Ataşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı’nda, kıyafetten ev aksesuarına, oyuncaktan kitaba, takıdan  elektronik eşyaya kadar pek çok ürün satışa sunulacak.

Yeniden Kullanım Pazarı’nda, etiketli (sıfır) veya yıpranmış, yırtık, kirli, hijyenik olmayan ürünler ile iç giyim, tarak, makyaj malzemesi gibi kişisel bakım ürünlerinin sergilenmesine izin verilmeyecek.

Takas ve satış yöntemlerin uygulandığı pazarda stant kiralamak için başvuru yapılması ve başvuru yapan kişinin takası ya da satışı yapılacak ürünlerin sektöründe hiçbir ticari faaliyette bulunmaması gerekiyor.

Kontenjan sınırlı olduğu stant başvuruları için https://forms.gle/ud1MBZ5b4rKeZn2u7 linki üzerinden kayıt oluşturulabilir. Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı bir ticari faaliyet olmadığından dolayı alışveriş esnasında kredi kartı ve hesap numarası kullanımı söz konusu olamayacak, nakit para kullanılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI:

* Kontenjan sınırlı sayıda olduğundan dolayı yeterli sayıya ulaşıldığında kayıt linki kapatılacaktır.

* Formdaki bilgiler kişi beyanı esas alınarak doğru kabul edilecektir. Dolayısıyla stant hakkı kazanan kişiye aittir. Başka bir kişiye devretmek söz konusu olmayacaktır.

* Kazanan kişi tüm gün standının başında durmak zorundadır.

* Başvuru yapan kişinin takası ya da satışı yapılacak ürünlerin sektöründe hiçbir ticari faaliyette bulunmaması gerekmektedir.

* Konsept dışında alanda başka bir ürünün satışına asla izin verilmeyecektir.

* Her stantda en az 20 (yirmi) parça ürün bulundurulması zorunludur.

* Satılan ürünler arasında etiketli (sıfır) ürün satılması söz konusu olmayacaktır.

* Her kişiye bir masa tahsisi yapılacaktır. Katılımcıların masa örtülerini yanında getirmesi gerekmektedir. Ürünlerinin getirilmesi, düzenlenmesi kişinin kendi sorumluluğundadır.

* Ataşehir Belediyesi satıcı ve alıcı arasındaki fiyat belirleme aşamasında taraf olmayacaktır. Satıcı ürünün değerini kendi belirleyecektir.

* Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı, kişilerin kendilerine ait 2. el eşyalarını sattıkları bir oluşumdur. Dolayısıyla bir ticari faaliyet olmadığından kredi kartı ve hesap numarası kullanımı söz konusu olmayacaktır. Alışverişler nakit para kullanımı ile yapılabilecektir.

ATAŞEHİR YENİDEN KULLANIM PAZARI

Tarih: 29 Temmuz 2023 Cumartesi

Saat: 18.00 - 22.00

Yer:  Kayışdağı Mahallesi 80. Yıl Cumhuriyet Parkı (Kayışdağı Mahallesi, Uslu Cad.)

Stant Başvuru Linki: https://forms.gle/ud1MBZ5b4rKeZn2u7