ATAŞEHİR YENİDEN KULLANIM PAZARI 27 NİSAN’DA 80. YIL CUMHURİYET PARKI’NDA

27.4.2024

"Kiminin Eskisi Kiminin Yenisi" diyor ve sizleri Kayışdağı Mahallesi 80. Yıl Cumhuriyet Parkı'nda kurulacak olan "Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı"na davet ediyoruz. Atık azaltma, ürünün yeniden kullanımı ve maddesel geri dönüşüm stratejileri hakkında farkındalık yaratmak amacıyla Ataşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek "Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı"na kullanmadığınız eşyalarınızla katılarak siz de bu döngüye katkı sağlayabilirsiniz. Satmak veya takas etmek istediğiniz en az 20 adet 2. el eşyanızı 80. Yıl Cumhuriyet Parkı'na getirebilir, pazar alanını ziyaret edenlere satabilirsiniz.

Getirebileceğiniz 2. el örnek eşyalar; kıyafet, ev aksesuarı, takı, kitap, tablo bardak, biblo, tohum, bitki, elektronik, kutu oyunları, oyuncak vb.

Getiremeyeceğiniz 2. el örnek eşyalar; yıpranmış, yırtık, kirli hijyenik olmayan ürünler, iç giyim, tarak, makyaj malzemesi, kişisel bakım ürünleri, el emeği ile yapılmış ve hiç kullanılmamış takı, aksesuar vb.

STANT BAŞVURU LİNKİ: https://forms.gle/5bDLREqU32C4X3vD7

ATAŞEHİR YENİDEN KULLANIM PAZARI

Tarih: 27 Nisan 2024 Cumartesi

Saat: 12.00 - 17.00

Yer: 80. Yıl Cumhuriyet Parkı (Kayışdağı Mahallesi, Uslu Cad.)

 

Kontenjan sınırlıdır. Katılmama durumunuzda başkasının faydalanabilmesi için lütfen onur.kose@atasehir.bel.tr adresine e-posta yoluyla bildiriniz. Etkinliğe dair aklınıza takılan sorular olursa yine aynı e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

BAŞVURU ŞARTLARI

* Kontenjan sınırlı sayıda olduğundan yeterli sayıya ulaşıldığında kayıt linki kapatılacaktır.

* Stant başvuruları ücretsizdir.

* Formdaki bilgiler kişi beyanı esas alınarak doğru kabul edilecektir. Dolayısıyla stant hakkı kazanan kişiye aittir. Başka bir kişiye devretmek söz konusu olmayacaktır.

* Kazanan kişi ilan edilen saat aralığında standının başında durmak zorundadır.

* Başvuru yapan kişinin takası ya da satışı yapılacak ürünlerin sektöründe hiçbir ticari faaliyette bulunmaması gerekmektedir.

* Konsept dışında alanda başka bir ürünün satışına asla izin verilmeyecektir.

* Her stantta en az 20 (yirmi) parça ürün bulundurulması zorunludur.

* Satılan ürünler arasında etiketli (sıfır) ürün satılması söz konusu olmayacaktır.

* Her kişiye bir masa tahsisi yapılacaktır. Katılımcıların masa örtülerini yanında getirmesi gerekmektedir. Ürünlerin getirilmesi, düzenlenmesi kişinin kendi sorumluluğundadır.

* Ataşehir Belediyesi satıcı ve alıcı arasındaki fiyat belirleme aşamasında taraf olmayacaktır. Satıcı ürünün değerini kendi belirleyecektir.

* Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı, kişilerin kendilerine ait 2. el eşyalarını sattıkları bir oluşumdur. Dolayısıyla bir ticari faaliyet olmadığından kredi kartı hesap numarası kullanımı söz konusu olmayacaktır. Alışverişler nakit para kullanımı ile yapılacaktır.