ATAŞEHİR YENİDEN KULLANIM PAZARI, 23 EYLÜL’DE 80. YIL CUMHURİYET PARKI’NDA KURULACAK

23.9.2023

İki haftada bir Cumartesi günleri kurulan Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarımızın sıradaki durağı 23 Eylül 2023 Cumartesi günü Kayışdağı Mahallesi 80. Yıl Cumhuriyet Parkı olacak. 

Atık azaltma, ürünün yeniden kullanımı ve maddesel geri dönüşüm stratejileri hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla Ataşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı"na kullanmadığınız eşyalarınızla katılarak siz de katkı sağlayabilirsiniz.

Takas etmek veya satmak istediğiniz en az 20 adet 2. el eşyanızı Kayışdağı 80. Yıl Cumhuriyet Parkı'na getirebilir, alanda diğer kişilerin getirdikleri ürünlerle eşyalarınızı takas edebilir ya da pazar alanını ziyaret edenlere satabilirsiniz. Ayrıca diğer masaları gezerek beğendiğiniz veya ihtiyacınız olan ürünler için ürün sahibiyle konuşarak kendi masanıza yönlendirebilirsiniz.

Getirebileceğiniz örnek eşyalar; kıyafet, ev aksesuarı, takı, kitap, tablo bardak, biblo, tohum, bitki, elektronik, kutu oyunları, oyuncak vb.

Getiremeyeceğiniz örnek eşyalar; yıpranmış, yırtık, kirli, hijyenik olmayan ürünler, iç giyim, tarak, makyaj malzemesi, kişisel bakım ürünleri, el emeği ile yapılmış ve hiç kullanılmamış takı, aksesuar vb.

 

ATAŞEHİR YENİDEN KULLANIM PAZARI

Tarih: 23 Eylül 2023 Cumartesi

Saat: 14.00 - 18.00

Yer: 80. Yıl Cumhuriyet Parkı (Kayışdağı Mahallesi, Uslu Cad.)

Stant başvuru linki : https://forms.gle/ud1MBZ5b4rKeZn2u7

 

BAŞVURU ŞARTLARI

 • Kontenjan sınırlı sayıda olduğundan dolayı yeterli sayıya ulaşıldığında kayıt linki kapatılacaktır.
 • Stant başvuruları ücretsizdir.
 • Formdaki bilgiler kişi beyanı esas alınarak doğru kabul edilecektir. Dolayısıyla stant hakkı kazanan kişiye aittir. Başka bir kişiye devretmek söz konusu olmayacaktır.
 • Kazanan kişi ilan edilen saat aralığında standının başında durmak zorundadır.
 • Başvuru yapan kişinin takası ya da satışı yapılacak ürünlerin sektöründe hiçbir ticari faaliyette bulunmaması gerekmektedir.
 • Konsept dışında alanda başka bir ürünün satışına asla izin verilmeyecektir.
 • Her stantta en az 20 (yirmi) parça ürün bulundurulması zorunludur.
 • Satılan ürünler arasında etiketli (sıfır) ürün satılması söz konusu olmayacaktır.
 • Her kişiye bir masa tahsisi yapılacaktır. Katılımcıların masa örtülerini yanında getirmesi gerekmektedir. Ürünlerin getirilmesi, düzenlenmesi kişinin kendi sorumluluğundadır.
 • Ataşehir Belediyesi satıcı ve alıcı arasındaki fiyat belirleme aşamasında taraf olmayacaktır. Satıcı ürünün değerini kendi belirleyecektir.
 • Ataşehir Yeniden Kullanım Pazarı, kişilerin kendilerine ait 2. el eşyalarını sattıkları bir oluşumdur. Dolayısıyla bir ticari faaliyet olmadığından kredi kartı hesap numarası kullanımı söz konusu olmayacaktır. Alışverişler nakit para kullanımı ile yapılacaktır.