ATAŞEHİR’İN SESLERİ

12.11.2020

MÜSLÜM EKE

“Ataşehir’in Sesleri” program serimiz tüm hızıyla devam ediyor. Kasım ayı konuğumuz Türk Halk Müziği Sanatçısı Müslüm Eke. Eke’nin yorumuyla hayat bulacak birbirinden değerli türkülerin yer alacağı programımızı kaçırmamanızı diliyoruz!

Müslüm Eke kimdir?

Müslüm Eke, Tunceli Pülümür’de doğdu. Aileden gelen müzik geleneği ile küçük yaşlarda bağlama çalmaya başladı. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Pülümür’de, liseyi Erzincan’da okudu. 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nı kazandı. Konservatuvar eğitimi süresince sahne çalışmaları devam etti.

Semahlar ve ritimsel özellikleriyle ilgili tez hazırlayarak Anadolu müzik kültürü ile ilgili birçok araştırma ve derlemeler yaptı. Amerika, Kanada, Avustralya, İngiltere, Fransa, Almanya ve birçok Avrupa ülkesinde Halkoyunları ve Türk müziğini tanıtım amaçlı birçok konserde bağlama sanatçısı olarak yer aldı.

Daha çok enstrümanist yönüyle bilinen Müslüm Eke, nefesli sazlar icracısı olan kardeşi Mustafa Eke ile türküler söyleyerek ilk albümleri “Bir Tel Bir Nefes”i Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya sundu. Kendilerinin hazırlayıp sunduğu, Cem TV ekranlarından yayınlanan “Bir Tel Bir Nefes‘’ isimli bir televizyon programı yaptı.

Müslüm Eke ait olduğu kültürü geleceğe aktarmak adına çalışmalarına ve “Bir Tel Bir Nefes” isimli projesiyle verdiği konserlerine devam ediyor.

12.11.2020 Perşembe - Youtube saat: 10.00

17.11.2020 Salı - Radyo Ataşehir saat: 10.30

 

Ataşehir Belediyesi’nin Kasım ayı programına burayı tıklayarak ulaşabilir aşağıdaki hesaplardan takip edebilirsiniz.

Youtube: www.youtube.com/AtasehirKultur

Facebook: www.facebook.com/AtasehirdeKulturSanat

Instagram: atasehir_ks

Twitter: @atasehir_KS

Web sitesi: https://kultursanat.atasehir.bel.tr

www.radyoatasehir.net

Spotify: https://link.tospotify.com/FVws1UFcQab