Atatürk Mahallesi

Ataşehir’in en bilinen mahallerinden biri olan Atatürk Mahallesi, 2009 yılında Kadıköy’den ayrılarak Ataşehir’e katıldı.

2022 yılı verilerine göre mahalle; 32 bin 347 nüfusa, 23 bin 702 seçmene sahip.

Mahallede iki ortaokul, bir lise, dört özel okul, devlete bağlı dört anaokulu, özel işletmede olan 25 anaokulu ve bir üniversite olmak üzere toplam 37 eğitim kurumu bulunuyor.

Sağlık hizmeti veren yirmi eczanenin yanı sıra mahallede dört tane de camii bulunuyor.

Yedi derneğin faaliyet gösterdiği Atatürk Mahallesi’nde, İstanbul’un kültür-sanat hayatının nabzını tutan, yeme-içme mekânları açısından alternatif sunan ve ekonomiye büyük ölçüde katkı sağlayan Metropol AVM tüm İstanbullulara hizmet veriyor.

Şehir merkezinde kalan tek golf sahası da bu mahalle sınırları içerisinde yer alıyor.

Otel ve restoran açısından da hayli zengin olan mahalle, hem ilçenin hem de İstanbul’un ekonomisine de büyük katkı sağlıyor.

Ataşehirlilerin soluklanıp, keyifli vakit geçirdiği, belediyenin düzenlediği çeşitli açık hava etkinliklerine de ev sahipliği yapan beş parkın yer aldığı Atatürk Mahallesi’nde Belediye’ye ait; Aşevi, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Birimi, Veteriner İşleri Müdürlüğü Birimi, Kadın Girişimcilik Merkezi, Kadın ve Aile Eşitlik Birimi, Belediye Deposu ve Afet Koordinasyon Merkezi bulunuyor.

 

Atatürk Mahallesi Muhtarlığı
Muhtar: Leyla Yeşim ŞAYLAN

  İLETİŞİM

  • Telefon
   :
   216 580 82 04
  • Adres
   :
   Atatürk Mah. Meriç Cad.