Toplanan giyecekler ihtiyaç sahipleriyle buluşuyor

10.9.2015

Ataşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Sosyal Kumbara Projesi ile toplanan giyecekler yeni sahipleriyle buluşuyor.

“Kumbara Bir Umuttur, Paylaşmak Mutluluktur” sloganıyla 2013 yılında başlayan Sosyal Kumbara Projesi kapsamında kumbaralarda biriken bağışlar haftanın belli günlerinde belediye görevlilerince toplanarak depolama alanına götürülüyor, giyecekler burada önce çamaşır makinelerinde yıkanıp, kurutuluyor sonra ütülenip paketleniyor.

Bebek giyeceklerinden, yetişkin giysilerine, nevresim örtülerden ayakkabılara kadar Sosyal Kumbaralarda toplanan her tür ürün ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

Toplanan, temizlenen ve kullanıma hazır hale getirilen giyecek, ayakkabı ve tekstil ürünleri, en son Artvin Hopa’da meydana gelen sel felaketi sonrası bölgeye ulaştırıldığı gibi, afet ve acil ihtiyaç bölgelerine de gönderiliyor. 

Ataşehir’de yaşayan farklı sosyal ve ekonomik gruplara mensup kesimler arasında paylaşım ve dayanışmanın güçlenmesini sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında sosyal kumbaralarda sadece giyecek değil, oyuncak, kitap gibi bağışlar da toplanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

İhtiyaç fazlası giyecek, kitap ve oyuncaklarınızı paylaşmak isterseniz, Ataşehir sınırları içerisinde bulunan kumbaralarımıza bırakabilirsiniz.

Kumbaralarımızın yer aldığı noktalar:

   1- HASAN LEYLİ İLK ÖĞRETİM OKULU BAHÇESİ  --- KARSLI AHMET CAD.ADEM SOKNO:60 İÇERENKÖY

   2- BOSTANCI DOĞA KOLEJİ  --- DEĞİRMEN YOLU CAD.NO:22 BOSTANCI SANAYİ İÇİ

   3-  SUN CİTY BLOKLARI --- DEREBOYU CAD.FESLEĞEN SOK BARBAROS MAH.

   4- BARBAROS MAH.KENT PLUS --- BARBAROS MAH ATASEHİR

   5- BOSTANCI SANAYİ MENGENLER OTO ÖNÜ --- DEĞİRMEN YOLU CAD.NO:28 BOSTANCI SANAYİ İÇİ

Bağışlamak istediğiniz kullanılabilir durumda olan büyük ev eşyalarınızı evden teslim alabiliyoruz.

İletişim: 216 570 5000 / Dahili: (1011)

İsteyen vatandaşlar yeni giysi, oyuncak, kitap ve kırtasiye malzemelerini de bağışlayabiliyorlar. Toplanan bağışlar sosyologlarımızın yaptığı inceleme sonucunda belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılıyor.