KAMUOYUNA AÇIKLAMA

9.1.2019

Ataşehir Belediye Binamızda gerçekleşen üzücü olayla ilgili kamuoyunu bilgilendirme amaçlı açıklamamızdır. 

Belediyemize hizmet veren bir yüklenici firmanın alt yüklenici firmasında çalışan Ramazan Karabacak, kendi firmasından alacağı olduğu için Ataşehir Belediyesi’ne gelerek yetkililerden ödeme konusunda yardımcı olmalarını istemiştir.

Belediye yetkilileri yardımcı olmak amacıyla yüklenici firma ile görüşmüş, ilgili ödemenin 11 Ocak Cuma günü yapılacağını öğrenip çalışana iletmiştir.

Ardından belediye binasından ayrılan kişi bir süre sonra belediye binasına yeniden giriş yaparak elindeki yanıcı maddeyle kendini ateşe vermiştir. Belediye güvenlik görevlileri olaya anında müdahale etmiş ve çalışan hastaneye kaldırılmıştır.

Yanlış bilgilendirmeler sonrası bazı basın organlarında ve sosyal medyada, bu çalışanın belediyemizin taşeron işçisi olduğu ifade edilmiştir. Sayın Ramazan Karabacak belediyemiz kadrosunda hiçbir zaman çalışmamıştır ve dolayısıyla Belediyemizden bir alacağı söz konusu değildir.

Hastanede bulunan Sayın Ramazan Karabacak’a acil şifalar diler, yaşanan bu olaydan duyduğumuz derin üzüntüyü bir kez daha ifade ederek kamuoyuna saygıyla duyururuz.