BUGÜN ÇOCUK BAŞKANIMIZ VAR

21.4.2017

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yurt genelinde çocuklar birer gün boyunca yöneticilerinin koltuklarına oturuyorlar.

Ataşehir Belediye Başkanlığı koltuğu bu yıl Mustafa Öncel İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Akif Samet Yılmaz’ın oldu.

Bir günlüğüne Ataşehir Belediye Başkanlığı yapan 9 yaşındaki Akif, “Bugüne kadar ilçemiz halkı ve çocukları için parklar, bahçeler, eğlence alanları, tıp merkezleri, girişimcilik merkezleri, meslek edindirme kursları ve Ataevleri yaptık. İlçemizin altyapı problemlerini büyük ölçüde çözüme kavuşturduk” dedi.

Başkanlıkta ilk icraatı, her mahalleye bir kültür merkezi, her okula bir spor salonu yapılması talimatı olan Akif Samet Yılmaz, kendi okulunun boya ve badanasının yenilenmesini ve seramik kaplamaların onarılmasını istedi. 

Kendisine bu fırsatı verdiği için Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye teşekkür eden Akif, talimatlarını Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz ve Sadık Kayhan’a iletti. Ardından da, Ataşehir’in kardeş kenti Almanya Monheim’dan 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri için ilçeye gelen öğrencilerle fotoğraf çektirdi ve çikolata ikram etti.

Monheimlı konuklardan 7. sınıf öğrencisi Lotta Jacop da Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman’ın makamına oturdu.