ATAŞEHİRLİ KADINLAR GELECEĞE İLMEK ATIYOR

12.1.2017

Ataşehirli kadınların, Ataevleri’nde düzenlenecek olan “Örgü Atölyesi”nde üretecekleri kışlık giysiler, Anadolu’daki öğrencileri ısıtacak.

Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Örgü Atölyesi, gönüllü kadınların katılımıyla başlıyor.

Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü proje kapsamında, örgü atölyelerine katılacak kadınların el emeğinden oluşacak ürünler, Anadolu’daki öğrencilere gönderilecek.

Yün, şiş, tığ gibi üretim malzemelerinin Ataşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı projede örülecek; kazak, atkı, eldiven, bere, hırka, süveter gibi kışlık giyeceklerin gönderimi, talepte bulunan Anadolu’daki okullara yine Belediye tarafından gerçekleştirilecek.

Haftanın üç günü Mustafa Kemal Ataevi, iki günü de İnönü Ataevi’nde düzenlenecek atölye çalışmaları, örgü öğretmeni eşliğinde yapılırken, atölyede kadınlara farklı örgü teknikleri de öğretilecek.

Projeye destek olmak isteyen kadınlar Mustafa Kemal ve İnönü Ataevlerine başvurarak atölye sınıflarına kayıt yaptırabilirler.

Örgü Atölyesi, kadınların başvuru yaptıkları sırada belirttikleri müsait gün ve saatlere göre düzenlenecek programla birlikte yeterli sayıya ulaşıldığında başlanacak.