Ataşehir'de Bir Kız, Bir Erkek Yurdu Açılacak

2.10.2009

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Gönüllüleri Derneği Kurslarının açılış törenine katıldı. Başkan İlgezdi, “seçimi beraber kazandık, Ataşehir'in sorunlarını beraber çözeceğiz” dedi .

Ataşehir Gönüllüleri Derneği'nin 2009- 2010 yılı kursları Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin de katıldığı törenle başladı.
 

 

Ataşehir Gönüllüleri Derneği'nin çalışmalarını ilgiyle izlediğini ve destek vereceğini söyleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ”Amacımız Cumhuriyetimizi yaşatmak ve onun ilkelerine uygun bir belediye olmak. Biz yerel seçimi hep beraber kazandık. Şimdi yeni bir belediye olarak, kentimizin sorunlarına çözümler üretiyoruz. Bir yıl sonunda sorunlarımızın çok büyük bir bölümünü çözmüş olacağız” dedi. Ataşehir'in yüzde 80'inin yoksul mahallelerden oluştuğuna dikkat çeken Başkan İlgezdi, bu nedenle toplumsal derneklere ihtiyaç olduğunu ifade etti .

 

 

Başkan İlgezdi, “Biz belediye olarak, sizler de dernek olarak toplumumuz için hizmet veriyoruz. Bu anlamda belediye ve toplumsal dernekler olarak çalışmalarımıza ve hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu .

29 Mart seçiminin ardından hazır bir belediye devralmadığını vurgulayan İlgezdi, “sıkıntılarımıza rağmen Ataşehirlilere hızla hizmet sunmaya başladık. Şu anki projelerimizden biri, Emekevler Mahallesi'ndeki gecekondu bölgesinin, imar sorununu çözüp çağdaş bir yapıya kavuşturmak.Yeni Çamlıca ve Barbaros mahallelerinde bir kız ve bir erkek öğrenci yurdunu yakında hizmete sokacağız.” dedi. Başkan İlgezdi Ataşehir'deki hastane projesininde kısa sürede tamamlanacağını açıkladı. Ataşehir Gönüllüleri Derneği kurslarının başlaması nedeniyle düzenlenen törene Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan ile Sağlık İşleri Müdür Vekili Gamze Akkuş İlgezdi'de katıldı.
 


Ataşehir Gönüllüleri Derneği Başkanı Şenel Diniz de verdiği destek ve Ataşehirlilere sunduğu hizmetler nedeniyle Başkan İlgezdi'ye teşekkür etti .