ANNELERE "SAĞLIKLI BESLENME" ANLATILDI

27.4.2018

Ataşehir Belediyesi ve Hero Baby tarafından ortaklaşa düzenlenen bebek ve çocuklarda tamamlayıcı beslenme konulu söyleşi Kayışdağı Lions Ataevi’nde gerçekleşti.

Uz. Dr. Murat Palabıyık’ın katılımıyla gerçekleşen söyleşiye anne ve anne adayları yoğun ilgi gösterdi.

Bebek gelişiminde en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisinin de beslenme olduğuna dikkat çeken Uz. Dr. Murat Palabıyık, bebeklerin 6. aya kadar sadece anne sütüyle beslenmeleri gerektiğini söyledi.

Ek gıdalara başlama zamanın 6. aydan sonra uygun olduğunu anlatan Palabıyık, “Bebeğinize ilk etapta çorba veya sebze verebilirsiniz. Bunun yanı sıra anne sütünü asla ihmal etmemelisiniz.” dedi.

Bebeklerde iştah konusuna da değinen Uz. Dr. Murat Palabıyık, “Bebek siz de ne görürse onu uygular, mesela sofrada iştahla yemek yiyen bir babanın karşısında oturan bebek de bir süre sonra kendi kendine bir şeyler yemek isteyecektir” dedi.

Bu konuda anne ve babalara büyük görevler düştüğüne vurgu yapan Palabıyık, sağlıklı ve doğru beslenmenin bebeğin çocukluk dönemine kadar gelişiminde büyük katkısı olduğunu dile getirdi.

Uz. Dr. Murat Palabıyık katılımcı annelerin sorularını yanıtladıktan sonra, annelere “Hero Baby” ürünlerinden hediye edildi.