Ataşehir'de İftar Sofralarımız

8.7.2013

Ataşehir Belediyesi olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının eski ramazanlara yakışır bir atmosferde geçmesi için kapsamlı bir etkinlik programı hazırladık. Ataşehir’de Ramazan ayı boyunca 17 mahallede tüm vatandaşlarımıza düzenlenecek açık hava iftar yemekleri ve 14 mahallede ise Direklerarası Eğlencelerine davetlisiniz.

Gerçekleşen Geleneksel Açıkhava İftar Sofralarımızdan fotoğraflar için tıklayınız

Belediyemiz tarafından mahallelerde verilecek açık hava iftar yemeklerinin ilki, 9 Temmuz’da İnönü Mahallesi’nde Hz. Ebubekir Sıddık Cami halka açılışı vesilesiyle caminin avlusunda gerçekleşecek. Ramazan boyunca Ferhatpaşa, Esatpaşa, Fetih, İçerenköy, Yeni Sahra, Yeni Çamlıca, Mevlana, Örnek, Küçükbakkalköy, Kayışdağ, İnönü, Mimar Sinan, Barbaros, Aşık Veysel, Mustafa Kemal, Yenişehir ve Atatürk mahallelerinde sokak ve caddelerde binlerce kişiyi ağırlayacak iftar sofraları kurulacak. Ramazana has yemeklerin ikram edileceği bu sofralarda vatandaşlar iftarı birlikte açmanın mutluluk ve huzurunu yaşayacaklar. Mahallelerdeki iftar yemekleri, 8 Ağustos’a kadar devam edecek. Ayrıca Ramazan pidelerinin vatandaşlara hijyenik bir ortamda sunulması için fırınlara “Hayırlı Ramazanlar” yazılı kağıt poşetler dağıtacak.

Ramazan etkinliklerimiz kapsamında düzenlenecek açık hava İftar Sofraları programı: Ramazan süresince ilçemizde düzenlenecek Direkler Arası Eğlence programımızı öğrenmek için tıklayınız. 


Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün diğer hizmetleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.