ADRES
Barbaros Mah. Şebboy Sok. No:4A
Pk: 34746 Ataşehir - İstanbul

TELEFON
+90 216 570 50 00

E-POSTA
info@atasehir.bel.tr

Her yaş ve herkes için Ataevleri

24.8.2016

Her yaştan Ataşehirlinin kültür, sanat, sosyal ve eğitsel hayatına katkı sağlamak amacıyla kurulan Ataevlerinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. 

Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ataevleri, her yaştan vatandaşın ücretsiz olarak ulaşabildiği hizmetler sunuyor.

Birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar eğitim gören tüm ilköğretim öğrencilerine; Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, İngilizce gibi temel derslerde etütler verilen Ataevlerinde; yedinci ve sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik de TEOG Sınavı’na hazırlık ders desteği ve etüt programları yapılıyor. Aynı zamanda Ataevlerinde öğrencilerin ödev ve proje çalışmalarında öğretmen desteği ile bilgisayar kullanımı da sağlanıyor.

Yetişkinlere yönelik ise ahşap boyama, el sanatları, deri işlemeciliği, tel kırma, iğne oyası, biçki dikiş, makine nakışı gibi hobi kurslarının verildiği Ataevlerinde; yine yetişkin okuma-yazma, anne-çocuk eğitimi, kadın sağlığı eğitimi, diksiyon, bilgisayar okuryazarlığı gibi kişisel gelişim kursları da düzenleniyor.

Yetişkinlere yönelik ayrıca Halk Eğitim Merkezi ile yürütülen MEB onaylı bilgisayar, aşçılık, cilt bakımı, makyaj ve kuaförlük gibi meslek edindirme kursları da yine bu birimlerde devam ediyor.

Ataevlerinde sunulan hizmetler arasında psikologlar tarafından verilen danışmanlık hizmetleri de bulunurken, önemli gün ve haftalarda yetişkinlere ve çocuklara yönelik seminer, etkinlik, gezi, piknik gibi aktiviteler de hazırlanıyor.

30 Ağustos, Aşık Veysel, Ferhatpaşa, İnönü, Kayışdağı Lions, Mustafa Kemal Ataevleri Ataşehirli çocukların sanat, spor ve bilim ile iç içe büyümesini sağlayarak; yetişkinlerin yaşam kalitesini artırarak, bilgi, beceri ve danışmanlık hizmetleri sunarak yıl boyunca yararlanabilinen kültür ve sosyal dayanışma merkezleri olma yolunda her yıl daha fazla güçleniyor.

Ataşehir Belediyesi Ataevlerinde güler yüzlü eğitmenler ve başarılı yöneticiler sayesinde Ataşehirliler için kaliteli ve başarılı hizmetler üretilmeye devam ediliyor.

 

Yetişkinler için yeni dönem kurs kayıtları başladı

Atevlerinde yetişkinler için verilecek yeni dönem kurs kayıtlarına katılmak isteyen Ataşehirliler; 30 Ağustos, Aşık Veysel, Ferhatpaşa, İnönü, Kayışdağı Lions ve Mustafa Kemal Ataevlerine başvuru yapabilirler.  

Bu kurslarda katılımcılar; ahşap boyama, el sanatları, deri işlemeciliği, tel kırma, iğne oyası, biçki dikiş, makine nakışı, yetişkin okuma-yazma, anne-çocuk eğitimi, kadın sağlığı eğitimi, bilgisayar okuryazarlığı kursları ile birlikte MEB sertifikalı; bilgisayar, aşçılık, cilt bakımı, makyaj ve kuaförlük gibi meslek edindirme kurslarından yararlanabilecek.

 

Seminer: İletişim Becerileri | Ataşehir Belediyesi

ADRES
Barbaros Mah. Şebboy Sok. No:4A
Pk: 34746 Ataşehir - İstanbul

TELEFON
+90 216 570 50 00

E-POSTA
info@atasehir.bel.tr

SEMİNER: İLETİŞİM BECERİLERİ

29.2.2020

Zaman zaman kendi duygularımızı, düşüncelerimizi bile anlamlandırmakta güçlük çekebiliyoruz. Hatta bu süreç karşılıklı olunca daha da zorlaşabiliyor. Bu sebeple iletişimde en az sözler kadar bedenin bize vermiş olduğu mesajlar, göz teması, etkili dinleme, empati yeteneği gibi pek çok unsura da dikkat edilmesi gerekiyor.

İnsanın kendini bile ifade edip anlamlandırmaya çalışmakta zorlandığı bu çağda karşıdakini anlaması için nelere dikkat etmesi gerektiğini ele alacağımız seminerde, hadi gelin hep birlikte karşımızdakilere, bilerek ya da bilmeyerek vermiş olduğumuz, sözlü veya sözlü olmayan iletişim becerilerimizi değerlendirelim.


Tarih : 29 Şubat Cumartesi  Saat : 15.00 Yer : Ferhatpaşa Gençlik Merkezi  
Ücretsiz