ADRES
      Barbaros Mah. Şebboy Sok. No:4A
      Pk: 34746 Ataşehir - İstanbul

      TELEFON
      +90 216 570 50 00

      E-POSTA
      info@atasehir.bel.tr

      Ataşehir Belediyesi Bir İlke Daha İmza Atıyor

      10.2.2012

      Ataşehir Belediyesi bir ilke daha imza atıyor ve Türkiye’nin ilk “Özel Afet Eğitim ve Araştırma Enstitüsü”nü kuruyor.
       
      Ataşehir Belediyesi ve AKUT arasında imzalanacak olan protokol ile Türkiye’nin ilk Afet ve Acil Durum Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Ataşehir’de kuruluyor. 

      Deprem kuşağında olan Türkiye’de yaşanan depremlerde büyük can ve mal kayıpları oluyor. Son olarak Van’da yaşanan büyük depremin ardından olası bir İstanbul depremini en az zararla atlatmak için kolları sıvayan Ataşehir Belediyesi, AKUT ile yaptığı görüşmelerin sonucunda Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Ataşehir kriz merkezinin bulunduğu alanda Afet ve Acil Durum Eğitim ve Araştırma Enstitüsü’nü kuruyor. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İLGEZDİ ile AKUT Başkanı Nasuh MAHRUKİ’nin de katılımı ile 13 Şubat Pazartesi saat 10.00’da Ataşehir Marriot Hotel’de iki kurum arasında imzalanacaktır.
       

      Protokol İmza Töreni Programı 
      Saat: 10.00 Açılış Konuşmaları 
                Dündar Şahin - AKUT Eğitim Kurulu Başkanı 
                Nasuh Mahruki - AKUT 
                Başkanı Battal İlgezdi - Ataşehir Belediye Başkanı İmza Töreni
       
      Saat: 11.30 

      Kapanış Tarih: 13 Şubat 2012 
      Yer: Marriott Hotel- Ataşehir

      Onur Caymaz İle Yaratıcı Okurluk Atölyesi | Ataşehir Belediyesi

           ADRES
           Barbaros Mah. Şebboy Sok. No:4A
           Pk: 34746 Ataşehir - İstanbul

           TELEFON
           +90 216 570 50 00

           E-POSTA
           info@atasehir.bel.tr

           ONUR CAYMAZ İLE YARATICI OKURLUK ATÖLYESİ

           7.11.2017

           Benzerlerinden çok daha farklı bir içeriği olan “Onur Caymaz ile Yaratıcı Okurluk Atölyesi”, bu kez Ataşehirli gençlerle Ferhatpaşa Gençlik Merkezi’nde buluşuyor. Şair ve yazar Onur Caymaz, üç senedir sürdürdüğü atölye ile dopdolu bir okuma etkinliği gerçekleştiriyor.

           1. Hafta: Alfabe, harf, simge Elif’ten alfa’ya, uzun ince bir yol... Harfler ve edebi maceraları, hurufat: John Berger’in G’sinden, Georges Perec’in hiç “E” harfi kullanmadan yazdığı La Dispiration’a; Ahmet Necdet Ç’sinden, Costa Gavras’ın Z’sine, Metin Eloğlu’nun Ğ’sinden, Asaf Halet’in He’sine tüm alfabe..

           2. Hafta: Kelime, dil, anlam Kelime, kalem, kelam, mana. Kelime yaralanmak mı demek? Dil nedir, dil kusuru, dil bilinci – şarz, meşaz Dilin başkalaşması, yerli yerinde kullanımı Nokta, virgül, noktalı virgülü bilmeyen yazarlar Kusur sahiden üslup mudur, makas kullanmayı az bilen terzi olur mu? Her şey yazıldı da hepsi anlaşıldı mı?

           3. Hafta: Cümle, metin, kitap Cem, cümle, içimizden geçen cümleler Düşük cümle, devrik cümle, bitik cümle Metin hayatın neresinde? “Metin” olun, edebiyat ölmedi! Yazarın anlatacak şeyinin olmaması. “Hiçbir şey”, anlatılabilir mi? Kitabın tarihi (taş, tablet, papirüs, kodeks), ilk kitaplar, kitapçı, sahaf Kitap kâr ettirir mi, yazar fakir olmak zorunda mı? Sektör olarak yayıncılık, piyasa

           4. Hafta: Yazmak, edebiyat, okumak Yazmak öğretilebilir mi? Herkes yazabilir, yazar olabilir mi? Edebiyat, peki, tamam ama neden? Okumak bir işe yarar mı? Türkiye’de okumak nasıl bir şeydir? Okumanın tarihi İyi de ne okusam? En sevdiğim hikâye... Dizenin söylediği

            

           Tarih : 07 - 14 - 21 - 28 KASIM

           Saat: 17.00

           Yer : FERHATPAŞA GENÇLİK MERKEZİ - FGM

           ücretsiz yaş sınırı: 16-35 kontenjan: 25