OCAK AYI KONSER VE TİYATROLAR

30.12.2016

>>> Önemli Uyarı: İstanbul ve Ataşehir genelinde etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle, 9-10 Ocak tarihlerindeki tüm etkinlik ve eğitimlerimize ara verilmiştir. <<<  

 

KONSERLER

11 Ocak Çarşamba Saat: 20.30 –MSKM

Mehmet Erdem

2012 yılında yaptığı iddialı çıkış ile tüm ödülleri tek tek toplayarak sayısız konsere imza attı Mehmet Erdem… Zirveden inmeyerek Türkiye müzik camiasının en saygın isimlerinden biri olmayı başaran ünlü sanatçı; önceki yıllarda Sony Music etiketiyle yayınladığı ‘Herkes Aynı Hayatta’ ve ‘Hiç Konuşmadan’ albümlerinden sonra yine Sony Music tarafından yayımlanan 3. stüdyo albümü “Hepsi Benim Yüzümden” ile sevenlerinin karşısında... Mehmet Erdem yeni şarkılarının yanı sıra ‘Hakim Bey’, ‘Herkes Aynı Hayatta’, ‘Haydi Gel Gidelim’ gibi ilk albümünün sevilen eserlerini de seslendirerek sizlere keyifli saatler yaşatacak.

 

18 Ocak Çarşamba Saat: 20.30 –MSKM

Jehan Barbur

Jehan Barbur’un, prodüktörlüğünü üstlendiği ilk albümü ‘Uyan’, 2009 yılında Ada Müzik etiketiyle raflarda yerini aldı. 2010 yılında ikinci albümü ‘Hayat’, 2012’de üçüncü albümü ‘Sarı’, 2014’te Sinan Kaynakçı ile düet yaptıkları ilk single çalışması ‘Kendine Zaman Ver’ ve aynı yıl içinde çıkardığı dördüncü solo albümü ‘Sizler Hiç Yokken’ yine Ada Müzik’ten çıktı.

Albümlerinde ortak çalışmalar bulunmasına rağmen, çoğunlukla kendi söz ve bestelerine yer veren Jehan Barbur, tüm albümlerinin prodüktörlüğünü de kendisi üstlendi. Barbur, 2009’da çıkardığı ilk albümünden itibaren, bir hikâye anlatıcısı ve çağdaş kadın ozan geleneğini sürdürme gayretinde olup, müzik dünyasında kendine özgü bir yer edindi. Jehan Barbur, eski ve yeni şarkılarını seslendireceği konserde sizlerle buluşacak.

 

TİYATROLAR

04 Ocak Ocak Çarşamba Saat: 20.30 –MSKM

Fosforlu’nun Hikayesi - Tiyatrokare

“Fosforlu’nun Hikâyesi” eski İstanbul’un Galata semtinde yaşanan buruk bir aşk öyküsünü anlatıyor. Güzelliği ve parlak zekâsıyla adeta ışıldayan Fosforlu Cevriye, yaşamını fahişe olarak sürdürmek durumundadır. Fakat bir gün kenti terk eder. İstanbul’a tekrar geldiğinde ise kendisini bu kez hiç alışkın olmadığı bir ilişkinin içinde bulur. Siyasi düşünceleri nedeniyle idam mahkûmu olarak yargılanan bir aydın, ona insanlığını tekrar hissettirir. Fosforlu Cevriye, bu yeni aşkında artık cinsel bir obje olarak görülmeyip, daha önce tatmadığı insani duyguları yaşar. İstanbul’un karanlık ve yalnız sokakları artık ay ışığında romantik gecelerin yaşandığı bir yere dönüşür. Ancak, bu mutluluk kısa sürer, dillere destan olan platonik aşk yerini buruk bir acıya bırakır…

Genel Sanat Yönetmeni: Nedim Saban

Yöneten: Serkan Üstüner

Dekor ve Kostüm Tasarımı: Aslı Varlıer Pelit

Müzik: Eylem Pelit

Dramaturg: Cevdet Canver

Vokal Direktörü: Çelik Kasapoğlu

Oyuncular: Ayça Varlıer, Fatih Dönmez, Pınar Yıldırım, Cem Güler,

Mert Carim, Ece Duran

 

25 Ocak Çarşamba Saat: 20.30 –MSKM

Hangisi Karısı? - Tiyatro Dünyası Oyuncuları

John Smith (Berke Hürcan) Londra’da bir taksi şoförüdür. John’un birbirinden farklı iki hayatı, Londra’nın farklı bölgelerinde iki evi vardır ve de resmi olarak evli olduğu iki eşi: Mary (Ümmühan Kıldiş) ve Barbara (Ece Gürsel). Çok sıkı bir zaman programı yaparak iki evliliğini de hiç şüphe çekmeden devam ettiren John, bir akşam yaşlı bir kadını hırsızlardan kurtarmak isterken gözünü hastanede açar. Hırsızlık olayını araştıran dedektiflerin (Celal Belgil ve Ferhat Balaban) sorularıyla John’un bütün düzeni bozulmak üzeredir. Üst kat komşusu Stanly’den (Can Törtop) yardım ister ancak Stanly yardım etmekten çok işleri daha da karıştırır. Barbara’nın yeni komşusu Bobby’nin de (Can Mutluca) dâhil olmasıyla olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır.

Yazan: Ray Cooney

Yönetmen: Can Törtop

Çevirmen: Orhan Azizoğlu

Oyuncular: Berke Hürcan, Ece Gürsel, Celal Belgil,

Can Törtop, Ümmühan Kıldiş, Ferhat Balaban, Can Mutluca

 

Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi

Adres: Örnek Mahallesi Şehit Cahar Dudayev Caddesi No:111 /Ataşehir

 

MSKM’de düzenlenen etkinliklerin biletlerini her etkinliğin 3 gün öncesinde MSKM gişeden satın alabilirsiniz. MSKM gişe haftanın her günü 10.00 - 20.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Konser, Tiyatro ve Çocuk Tiyatro etkinliklerinde ücret tarifesi uygulanmaktadır.

Etkinlikler için bilet alma kotası kişi başı 2 bilet ile sınırlıdır.

Programlarda yaş sınırlaması uygulaması vardır.

Bilet teminiyle ilgili detaylı bilgi için; MSKM Gişe – 0216 570 5000 (2202) 

Ücret tarifesi: Konser ve Tiyatro: 5 TL

 

>>> Önemli Uyarı: İstanbul ve Ataşehir genelinde etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle, 9-10 Ocak tarihlerindeki tüm etkinlik ve eğitimlerimize ara verilmiştir. <<<