KONSER: OMBRE ET SOLEIL BAROK TOPLULUĞU

26.2.2018

7. İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali’nin ana sponorlarından olan Ataşehir Belediyesi bu yıl da müzikseverleri, Rönesans’ın masal misali dingin ve şiirli dünyasına davet ediyor.

Başarılı Fransız, Türk ve Alman sanatçılardan oluşan Ombre et Soleil erken dönem müzik topluluğu, 16. yüzyılda tüm Avrupa’da büyük beğeniyle dinlenen Fransız chanson’ları ve bu türden etkilenen İtalyan canzone’lerinden oluşan çok seçkin bir program ile İstanbul’a geliyor. Erken ve geç dönem Rönesans müziğinin önemli bestecilerinin yanı sıra ülkemizde çok ender yorumlanan de Sermisy, Crecquillon, Rognoni, de Cabezon ve Castello gibi rönesans bestecileri bizlere uzak çağlardan sesleniyor.

Ombre et Soleil Barok Topluluğu Barok dönemi, müzikte ani kesintiler, hava değişiklikleri, görsel sanatlarda ışık ve gölgenin çarpıştığı canlı sahnelerle kendini gösteren zıtlıkların altın çağıydı. Zıtlıkların bir arada var olması ilkesini benimseyen Ombre et Soleil topluluğu da; barok flüt ve viola de gambanın yumuşak sesini keman, klavsen ve mandolinin neşeli tonu ile birleştirerek dinamik bir müzikal birlik yaratıyor.

 

Tarih : 26 ŞUBAT Pazartesi

Saat: 20.30

Yer : MSKM

biletli yaş sınırı: 12+