Her Çarşamba Bir Etkinlik

29.9.2016

Konserler

5 Ekim Çarşamba - 20.30

“Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu”

Türk Halk Müziği’nin iki usta sanatçısı, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, çoğu çok eski Anadolu türkülerinden oluşan bir repertuvarı sevenleri için seslendiriyor. Kendi ifadeleriyle, performanslarını “Birlikte hatırlama çabası” olarak gören sanatçılar; düo formatında gerçekleştirdikleri, benzersiz türkü yorumlarıyla Türk Halk Müziği’nde yeni bir tarzın doğuşuna yol açıyor.

 

19 Ekim Çarşamba - 20.30

“Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars”

Bolerolar, salsalar, cha-chalar ve özel sürprizlerle müziğe doyamayacağınız harika bir gece sizleri bekliyor. Gecede mambolar, cha-chalar, salsalar ve Türkçe coverlar havada uçuşacak, dans etmeyen kalmayacak. Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars sizleri sonsuz dans, eğlence ve muhabbete davet ediyor.

 

Tiyatrolar

12 Ekim Çarşamba - 20.30

“Alevli Günler” İstanbul Halk Tiyatrosu

(150 dakika - 2 perde 135 dakika - 2 perde)

Yazan: Irmak BAHÇECİ

Yöneten: Yıldıray ŞAHİNLER

Oyuncular:

Cem DAVRAN, Erkan CAN, Yıldıray ŞAHİNLER, Bahtiyar ENGİN, Selin YENİNCİ,

Çocukluğundan beri birbirlerinden hiç ayrılmamış; biri mahallenin kasabı, biri muhasebeci, biri de Türk kültürü profesörü olmuş üç kafadar. İçlerinden biri kanser olunca, inançları gereği öldükten sonra yakılmak ister. Fakat farklı olana yaşam hakkı vermeyen düzenle karşı karşıya gelirler. Başvurdukları her yerde başka komediler yaşar, her türden anlaşmazlık ve anlayışsızlıkla karşılaşır, bize çağdaş bir “yaşar-yaşamaz” hikayesi sunarlar.

 

26 Ekim Çarşamba - 20.30

“Her Yöne 90 Dakika 2" İstanbul Meydan Sahnesi

Yazan: Mustafa ARIKOĞLU

Yöneten: Evren DUYAL

Oyuncular:

Ahmet ÇEVİK, Sinan BENGİER, Ender GÜLÇİÇEK, Hülya ŞEN, Yelda ALP, Melek ŞAHİN

Bir toplum eleştirisi olan Her Yöne 90 Dakika aslında pek çoğumuzun gördüğü gerçek olayları mizahi bir yolla izleyiciye anlatıyor. Bunları yaparken de siyasi bir söylem gütmemeye toplumun hiç bir kesimini alaya almamaya dikkat ediyor. 

"İzdivaç" skecinde bir takım medyada yaşanan yozlaşmaya ve kaybolmaya yüz tutan örf ve adetlerimize dikkat çekerek bu sayede Türk aile yapısının bu olaylar karşısında nasıl etkilendiğini anlatıyor.

Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi

Adres: Örnek Mahallesi Şehit Cahar Dudayev Caddesi No:111 /Ataşehir

 

Biletlerinizi etkinliğin 2 gün öncesi itibariyle Mustafa Saffet Kültür Merkezi'nden temin edebilirsiniz.