>>>Ertelendi<<< KONSER: MODERN FOLK TOPLULUĞU

19.12.2017

>>>Önemli duyuru: 19 Aralık Salı günü MSKM'de gerçekleştirilecek Modern Folk Topluluğu konseri, topluluk sanatçılarından İskender Küserman'ın vefatı nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Devlet sanatçımıza Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı dileriz. <<< 

 

Kurulduğu günden bugüne kadar yurt dışında Almanya, Fransa, İngiltere, Tunus, Bosna Hersek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan’da konserler veren topluluk, yurt içinde ise başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde konserler düzenledi.

25. kuruluş yıl dönümünü kutlayan topluluk, çok özel bir konser ile Ataşehirlilerle buluşuyor. Modern Folk Topluluğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Türk ve Batı enstrümanlarından oluşan karma bir orkestra ve çeşitli türlerde eserler seslendiren solistlerden oluşan toplam 30 üyesi bulunuyor. Genel olarak repertuarında, Türk Halk Müziği, Klasik Türk Müziği, Klasik Batı Müziği ve Dünya Müziklerinden eserler yer alıyor.

 

Tarih : 19 Aralık Salı (Ertelendi)

Saat: 20.30

Yer : MSKM

biletli yaş sınırı: 12+ 

 

>>>Önemli duyuru: 19 Aralık Salı günü MSKM'de gerçekleştirilecek Modern Folk Topluluğu konseri, topluluk sanatçılarından İskender Küserman'ın vefatı nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Devlet sanatçımıza Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı dileriz. <<<