Çocuklar, Harika Atölyeler Sizi Çağırıyor!

28.9.2016

Ataşehirli çocuklar için hazırlanan 6 farklı atölye Düştepe Oyun Müzesi’nde başlıyor.

“Ebru Atölyesi”, “Seramik Atölyesi”, “Kaşif - Müze Oyunu”, “Masal Yazım ve Anlatım Atölyesi”, “Cambazlık Oyun Atölyesi” ve “Müzede Hazine Macerası” isimli atölyeler seanslar halinde Ataşehirli çocukları masal ve oyun dünyasına davet ediyor. 

Kontenjanın sınırlı olduğu atölyelere çocuklarınızı kayıt yaptırmak veya detaylı bilgi almak için 0216 688 13 23 telefon numarasını arayabilirsiniz.

 

“Kaşif” Müze Oyunu

Müze Oyunu Atölyesi; müze nedir, nasıl gezilir, Oyun Müzesi’nin özellikleri ve belediye nedir üzerine kurulu büyük bir board-game oyunu. Çocuklar, beşerli gruplar halinde eğlenceli oyunumuzu tamamlamaya çalışırken aynı zamanda birbirleriyle takım olmayı, iletişim kurmayı, araştırmayı ve düşünmeyi öğrenecek.

1 Ekim Cumartesi (1. temsil: 14.00 - 2. temsil: 15.15)

16 Ekim Pazar (1. temsil: 14.00 - 2. temsil: 15.15)

30 Ekim Pazar (1. temsil: 14.00 - 2. temsil: 15.15)

 

Seramik Atölyesi

Çocuk ve ebeveynler bir arada seramik çalışması yaparak beraber sosyalleşecek ve evlerine yarattıkları kalıcı eserlerle dönecek. Üzerinde özellikle duracağımız eser ise ailenin el kalıpları olacak. Atölyenin ilk 10 dakikasında aile üyelerinin büyükten küçüğe, üst üste el kalıpları çıkartılarak kendileriyle organik bağ kurabilecekleri bir eser yaratmaları sağlanacak. İstedikleri takdirde 3 hafta sonraki ebru atölyesine de katılarak bu el kalıplarını boyayabilecekler. Son etapta ise çocuk ve ebeveynler istedikleri eseri yaratabilecek.

2 Ekim Pazar (1. temsil: 14.00 - 2. temsil: 15.15)

 

Masal Yazım ve Anlatım Atölyesi

İlk 15 dakika, profesyonel eğitmenler/anlatıcılar tarafından eğlenceli interaktif bir masal aktarılarak; çocuklara güzel bir örnek sunulacak ve onların hayal dünyalarını harekete geçirmeleri sağlanacak.İkinci etap minimum 30 dakika sürecek. Bu etapta çocuklar iki gruba ayrılacak; yazmayı bilenler için Masal / Hikaye Yazım Atölyesi, okul yaşına henüz gelmemiş minikler için ise Masal Anlatım Atölyesi gerçekleştirilecek. Etapların sonunda isteyenler masallarını onlar için hazırladığımız sahnede anlatacak.

8 Ekim Cumartesi (1. temsil: 14.00 - 2. temsil: 15.15)

23 Ekim Pazar (1. temsil: 14.00 - 2. temsil: 15.15)

 

“Cambazlık” Oyun Atölyesi

Cambazlık Atölyesi ile hedeflediğimiz; dijital oyunların etrafı sardığı bu dönemde, çocukların sokaklarda ve parklarda oyunlar oynamasını sağlamak. Çocuklar, 3 profesyonel cambazın pantomim gösterisi eşliğinde, birbirinden zor ve heyecanlı hareketleri izleyecek. Gösteri sonrasında bu 3 eğitmen tarafından çocuklara, top çevirme, labut döndürme ve etraflarındaki tehlikesiz objeleri kullanarak kendi figürlerini yaratma dersleri verilecek. Dersler, ailelerin izni ile kayıt altına alınacak.

9 Ekim Pazar (1. temsil: 14.00 - 2. temsil: 15.15)

29 Ekim Cumartesi (1. temsil: 14.00 - 2. temsil: 15.15)

 

Müzede Hazine Macerası

Çocukların ekip olarak bulacakları ipucu ve bilgilerle müzede saklı olan hazinenin peşine düşmeleri üzerine kurulu bu oyunda, çocuklara yardımcı olacak eğitmenimiz, sevimli ve gizemli bir karaktere bürünerek miniklere macera boyunca eşlik edecek. Oyun, park alanında başlayacak. Çocuklar, kendilerine verilen yanmış bir kağıt parçası ile Oyun Müzesi içinde önceden belirtilen bir yere yönlendirilecek. Her ipucu çocukları; yeni bir yere, bilgiye, oyuncakları tanımaya ve araştırmaya teşvik edecek. Bu sayede çocuklar müzenin 6 odasına da girecek ve müzeyi baştanbaşa ilgiyle gezmiş olacak.

15 Ekim Cumartesi - 20.30 (1. temsil: 14.00 - 2. temsil: 15.15)

 

Ebru Atölyesi

Çocuklar ve ebeveynler önce eğitmenlerimizin müzik eşliğinde sunacağı 2 dakikalık gösteriyi izleyecek. Sonrasında katılımcılar 2 eğitmenimizin etrafında iki gruba ayrılarak sırayla kendi eserlerini oluştururken bu geleneksel sanatımızın büyüsüne kapılacak.

22 Ekim Cumartesi / 14.00 - 17.00 arası