ATAŞEHİR'DE ÇARŞAMBALAR TİYATRO VE KONSER GÜNÜ

1.12.2016

>>> Önemli Duyuru: 14 Aralık  Çarşamba günü Mustafa Saffet Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan Arif Sağ konseri, geçtiğimiz Cumartesi günü yaşanan hain saldırı ve Sayın Arif Sağ’ın rahatsızlığı nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. <<<

 

KONSERLER 

22 Aralık Perşembe – 20.30

“Yusuf Gül”

Türk Halk Müziği’nin değerli sanatçılarından Yusuf Gül, sevilen türkülerinin yanı sıra Anadolu’nun en güzel ezgileriyle 22 Aralık Perşembe günü Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde olacak.

 

28 Aralık Çarşamba – 20.30

“Burhan Öçal& İstanbul Oriental Ensemble”

Müzisyen Burhan Öçal tarafından kurulan “İstanbul Oriental Ensemble” 28 Aralık Çarşamba akşamı Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde dinleyicileriyle bir araya gelecek.

1991 yılında multi-enstrumanist Burhan Öçal tarafından kurulan İstanbul Oriental Ensemble, Türk ve Balkan müziğinin kendine has özelliklerini koruyarak bir araya getirmeyi amaçlayan bir proje.

 

TİYATROLAR

7 Aralık Çarşamba – 20.30

“Kuşlar” Semaver Kumpanya

Yazan: Aristofanes

Uyarlayan: Yavuz Pekman

Yöneten: Volkan M. Sarıöz

Müzik: Okan Kaya Şan

Oyuncular: Cansu Saka, Ezgi Ulusoy, Gözde Şencan, Güliz Gündüz, Hakan

Atalay, İbrahim Barulay, Merve Dizdar, Mustafa Kırantepe, Onur Yalçınkaya,

Rojhat Özsoy, Saniye Samra, Sarp Aydınoğlu, Serkan Keskin, Sezin Bozacı,

Sibel Altan, Uğur Senkeri

Oyun, Atina’da yaşayan iki arkadaşın savaşlardan, adaletsizliklerden ve yönetimin keyfi tutumlarından bezerek, kendilerine yeni bir yurt aramalarıyla başlar. Ancak, bir ütopyanın peşine düşen iki arkadaş, hayalini kurdukları yeni düzende, kaçtıkları tuzaklara düşmekten kurtulamazlar. Semaver Kumpanya’nın yeni “Kuşlar” yorumu, komedyanın özünde bulunan taşlama, doğaçlama, satirik tavır, müzik ve dans kullanımı gibi unsurları, bize ait geleneksel komedi türlerindeki karşılıklarıyla yeniden ele alıyor.

 

9 Aralık Cuma – 20.30

“Mustafa Kemal’le Bin Gün” – Latife Tiyatro Ayna

Nezihe Araz’ın Dilek Türker için yazdığı ve Hakan Altıner’in yönettiği “Mustafa Kemal’le BinGün – Latife’’ adlı tek kişilik oyunda; 100 yıl öncesinden günümüze seslenen, sahnede

tekrar hayat bulan ve geri dönüşlerle Latife’nin hikâyesi anlatılıyor. Bununla birlikte Kurtuluş Savaşı ve cumhuriyetin ilanı ile küllerinden silkinen bir milletin yeniden doğuşu da konu ediliyor.

 

21 Aralık Çarşamba – 20.30

İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?” Tiyatroadam

Nazım Hikmet’in “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?” adlı eseri trajik, komik ve hipnotik bir öykü... Her çağda karşılaşılan, çok tanıdık, hatta başımıza gelebilecek değişim ve dönüşümün yarı tatlı anlatımı. Olay Rusya’da geçiyor, bir taşra kasabasında. Petrof, kasabanın en sorumlu ve mevki sahibi amiridir. Aynı zamanda da dürüst, yardım sever ve iyi bir insandır. Bütün kasaba onu sever ve saygı duyar. Ya otorite? Otorite sahibi midir? Peki ya erdemleri ve otoritesi arasında sıkışmış bir insanın hikâyesinin anlatan oyunda “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?”

 

23 Aralık Cuma – 20.30

“Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi” Tiyatro İstanbul

Nilgün Belgün, kendi hayat hikâyesinden ve anılarından yola çıkarak sahnelediği “Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi” isimli müzikli ve danslı gösteride seyirci ile buluşuyor. Nilgün Belgün’ün büyük ilgi gören “İçimdeki Kadın, Aşkve Komedi” adlı kitabından sahneye uyarlanan gösteride sanatçı; hayatını, anılarını, yaşadıklarını, şarkılar ve danslarla kimi zaman hüzünlü, kimi zaman da kahkahalar eşliğinde anlatıyor.

Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi

Adres: Örnek Mahallesi Şehit Cahar Dudayev Caddesi No:111 /Ataşehir

 

Önemli Uyarı:

Biletler, her etkinliğin 3 gün öncesinde Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM) Gişe’den 10.00 - 20.00 saatleri arasında temin edilebilmektedir.

Biletler, her etkinliğin 3 gün öncesinde Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM) Gişe’den 10.00 - 20.00 saatleri arasında temin edilebilmektedir.

Konser, tiyatro ve çocuk tiyatro etkinliklerinde ücret tarifesi uygulanmaktadır. Konser ve tiyatrolar için 5 TL, çocuk tiyatroları için 1 TL ücret alınıyor. Diğer etkinlikler ise ücretsiz olarak devam ediyor.

Bilet teminiyle ilgili detaylı bilgi için; MSKM Gişe – 0216 570 5000 (2202),Novada AVM - Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu Gişe - 0216 570 50 00 (1916)

 

>>> Önemli Duyuru: 14 Ocak Çarşamba günü Mustafa Saffet Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan Arif Sağ konseri, geçtiğimiz Cumartesi günü yaşanan hain saldırı ve Sayın Arif Sağ’ın rahatsızlığı nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. <<<