BAŞKANIN MESAJI

Değerli Ataşehirliler,

Sevgi, saygı, birlik ve hoşgörünün en yoğun olarak hissedildiği bir Ramazan Bayramına daha kavuşmuş olmanın sevincini yaşıyoruz. Bayramlar insanlar arasındaki kardeşliğin, bir arada olmanın ve dargınlıkların unutulduğu dostluğun, kardeşliğin hissedildiği günlerdir.

Bu yıl ki Ramazan ayının en güzel şekilde geçmesi amacıyla, Ataşehir Belediyesi olarak hem iftar sofraları kurduk hem de Neşe-i Muhabbet isimli geleneksel Ramazan eğlenceleri düzenledik.

Ramazan ayında  yeni bir uygulamamız olan Hızır İftar Sofralarını başlatarak; işinden, uğraşından zaman kalmadığı için iftar sofrasına oturamamış herkese, bulundukları yerde hemen bir sofra kurarak oruçlarını açmalarına yardım ettik.

“Bizim sofralarımız herkese” açık diyerek, hayırlı, huzurlu bir Ramazan ayı geçirdik.

Şehir yaşamının yoğun temposu içinde dostlarımızı, akrabalarımızı ve sevdiklerimizi arama fırsatı bulamayan bizlere, bir nebze de olsa bu imkânı veren Bayramlarımızı aramızdaki kırgınlıkları unutarak birlik ve beraberlik içerisinde geçirmeliyiz.

Bu anlamlı ve değerli günlerde ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada barış ve kardeşliğin var olmasını temenni ediyor, bu duygu ve düşüncelerle Ataşehir Belediyesi olarak, sevdiklerinizle birlikte mutlu ve huzurlu bir Ramazan Bayramı geçirmenizi diliyor, saygılar sunuyorum.

Battal İLGEZDİ

Ataşehir Belediye Başkanı