BAŞKANIN MESAJI

Çok sevgili öğrenciler,

Ne güzel; bir adım daha attınız, biraz daha büyüdünüz ve dinlenmeyi hakettiniz. Dinlenin çocuklar, eğlenin.

Biliyorsunuz ki, büyükler hep şöyle der, “şimdi çocuk olmak vardı”. Sizleri seviyoruz ve özeniyoruz.

Ama yine biliyorsunuz ki, Ataşehir’de çocuk olmak da başkadır. Çünkü sizler için bu yıl da hem de eğlendirici, hem de renkli etkinlikler hazırladık.  Tiyatro, sinema, atölye ve kitap dolu etkinlikler kültür merkezlerimizde sizleri bekliyor.

Karne sevincini doyasıya yaşayan çocuklarımız, 21 Ocak ve 5 Şubat tarihleri arasında düzenleyeceğimiz; tiyatro festivali, sinema gösterimleri, kitap günleri, oyun atölyeleri ve daha birçok farklı etkinlikte buluşacaklar.

Duyurularımızı çeşitli mecralarda göreceksiniz ama ben de sizlere aktarmak isterim. Örneğin, 21 ocakta başlayarak 5 şubata kadar devam edecek Çocuk Tiyatroları Festivalimizde toplam 13 tiyatro oyunu sizleri bekliyor.

Ataşehirli kitapsever çocuklarımız için hazırladığımız 5. Ataşehir Çocuk Kitapları Günleri ise 28 ocak - 5 şubat tarihleri arasında Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. 

Ara tatil boyunca hazırladığımız sanat atölyelerinde ise çocuklarımıza resim, boyama, tasarım, hayal gücü, disiplin içeren uygulamalar yaptırılacak. Bu çalışmalarda tatil boyunca; Süper Kahraman Atölyesi, Ahşap Boyama Atölyesi, Çikolatalı Pop Cakes Yapım Atölyesi, Süper Kahraman Atölyesi, Ebru Atölyesi, Görkem Yeltan İle “Uyduruk Masal Atölyesi”, Bez Bebek Atölyesi, Müzede Hazine Macerası, Resimli Kurabiyeler Atölyesi, Ahşap Oyuncak Atölyesi, Gölge Oyun Atölyesi sizleri bekliyor olacak.

Çocuk sineması gösterimleri kapsamında “Yugo ve Lala”, “Doreamon: Taş Devri Macerası”, “Cesur Tom ve Sihirli Ayna”, “Fındık Hırsızları”, “Robinson Crusoe” ve “Ratchet ve Clank” isimli film gösterimlerimiz de çocuklarımıza mutlu anlar yaşatacak.

Kıymetli çocuklarımız, tatil boyunca sizler için hazırladığımız etkinliklerimizde neşeli ve eğlenceli anlar yaşayacağınızı, harika anılara sahip olacağınızı umuyorum.

Karnelerini alan tüm çocuklarımızı tebrik ediyor, eğitim hayatları boyunca başarılar diliyorum.

 

Battal İlgezdi

Ataşehir Belediye Başkanı