BAŞKANIN MESAJI

Değerli Ataşehirliler;

Zaman su gibi akıp geçiyor ve 2017’ye girdiğimiz yılbaşı gecesi, hepimize dün gibi geliyor. Bu hıza ayak uydurmak için, biz de sınırları zorlamaya gayret ediyoruz.

Çok önemli günleri barındıran bir aydayız. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yurdun dört bir köşesinden kadınlar, belediyemizin “Kadın Buluşmaları” projesi kapsamında Ataşehir’de bir araya gelecek, el emeği göz nuru ürünlerini sergileyecek, sanatlarının inceliklerini uygulayarak aktaracaklar.   

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri Ataşehirimizde tiyatrolar, konserler, sergiler ve söyleşiler ile geçecek.

*****

“Denizin tutuştuğu gün”, yani 102 yıl önce 18 Mart’ta, itilaf devletlerinin yurdumuzu işgal etmek üzere Çanakkale Boğazı’na girdikleri savaş gemileriyle en güçlü saldırıları başlattıkları gün. Bu yıl bir de cumartesiye denk geldiğini hatırlatıyor ve duygu seli yaşanacak anma törenlerini kaçırmamanızı öneriyoruz.   18 Mart Çanakkale Zaferi’ni anma gününde Ataşehir Belediyesi Anadolu Halk Müziği Korosu, bizlere kahramanlık türkülerini ve ağıtlarını seslendirecek.

*****

Bu ay ustalar ustası Alpay ve Leman Sam’ın konserlerinin yanısıra, 44 yıl önce aramızdan ayrılmasına rağmen sadası kulaklarımızdan silinmeyen Âşık Veysel’i, Cengiz Özkan’ın sesi ve sazıyla anacağız.     

Müzik dolu geçecek Mart ayı boyunca; “Engin Gürkey Perküsyon Orkestrası”, “Tolga Sağ & Barış Güney”, “Grup Abdal & Taner Özdemir” ile “Cem Çelebi & Özgür Akdemir” kültür merkezlerimizde konserler verecek.

Ataşehirli çocukları gerçek birer tiyatro seyircisi haline getiren ve aylardır devam eden çocuk tiyatroları etkinliklerimiz mart ayında da sürecek. Çocuklarımıza beceri kazandıran atölye çalışmaları da ara vermeden, çeşitlenerek devam ediyor.

Pazar Sohbetleri, Salı Seminerleri, söyleşiler…

Dolu dolu etkinlikleriyle mart ayının Ataşehir’de sıcacık geçeceğine inanıyorum.

Hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.  

Sanatla, sevgiyle, umutla kalın…

 

Battal İlgezdi

Ataşehir Belediye Başkanı